خرید پودر سرباره اهن

خرید پودر سرباره آهن

در صنایع ذوب آهن، سنگ آهک، سنگ معدن (سنگ آهن) و کک به کوره ذوب آهن وارد می‌شوند.کک سوزانده شده و مونواکسید کربن تولید می‌کند. حرارت ایجاد شده باعث تبدیل شدن سنگ آهن به آهن گداخته می‌شود. آهن گداخته با قالب‌گیری تبدبل به محصولات فولادی می‌شود. سربارهSlag) محصولی است که به هنگام جداسازی آهن در  کوره‌های ذوب آهن از ناخالصی‌های موجود در سنگ آهن به وجود می‌آید. در فرآیند تولید هر تن آهن خام تقریباً 300 کیلوگرم سرباره ایجاد می‌شود. با توجه به نیاز روز‌افزون بشر، تولید شمش آهن در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده و به طبع آن تولید سرباره نیز رو به افزایش ‌است. سرباره آهن عمدتاً حاوی آهک، سیلیس و آلومین است. این ترکیب پس از گرفتن شکل جامد در مصارف گوناگون کاربرد دارد. منجمله سیمان‌های سرباره‌ای و مواد نسوز و پشم سرباره و زیرسازی جاده و مصالح سنگی آسفالت و بتن.

خرید پودر سرباره آهن

سرباره‌ای که به آهستگی سرد شده باشد، بلوری می‌شود و برای ساختن سیمان مناسب نیست؛ ولی اگر سرباره را به وسیله جریان آب با فشار زیاد سرد نمایند به صورت سرباره دانه‌ای تبدیل می‌شوند. این ترکیب حالت شیشه‌ای پیدا می‌کند. از نظر شیمیایی واکنش پذیر تر شده و در ترکیب با سیمان به صورت فعال در می‌آیند. اساساً ترکیبات شیمیایی سرباره از اهمیت زیادی برخوردار است چون در سنجش خاصیت هیدرولیکی سرباره دانه‌ای نقش به سزایی دارد. با معلوم شدن درصدهای ترکیبات شیمیایی اجزای سرباره، مودول هیدرولیکی آن مشخص میشود. این مودول مشخص‌کننده خاصیت هیدرولیکی سرباره است. آیین‌نامه DIN 1164 آلمان مودول‌هایی را برای تعیین میزان کیفیت و مرغوبیت سرباره ارائه داده است. اگر بزدگتر از یک باشد میتوان آن را در ترکیب با سیمان استفاده کرد.

الف: (CaO+MgO+ 1/3 Al2O3)/(SiO2+ 2/3 Al2O3)≥۱

ب: (CaO+MgO+ Al2O3)/SiO2≥۱

شایان ذکر است که مودول (الف) برای کوره بلند ذوب آهن اصفهان به‌طور متوسط ۱/۲۰ می‌باشد.

خرید پودر سرباره آهن

سرباره مصرفی در صنعت سیمان و بتن باید اولا از نوع کوره بلند و سریع سرد شده باشد; دوما با ریزی بالا آسیاب شده و مودول بالاتر از 1 نیز داشته باشد. این فرایندها در مدار تولید پودر سرباره توسط شرکت بنا بنیان زیست فناور کنترل و مدیریت میشود. با کیفیت ترین سرباره خام موجود در کشور تهیه و با بلین بیش از 4000 gr/cm2 آسیاب میشود. این پودر را میتوان تا 40 درصد جایگزین سیمان کرد. با افزودن این محصول ضمن افزایش روانی و کاهش مصرف آب، نفوذپذیری هم به مراتب کم میشود. در بتن ریزی های حجیم و مناطق گرمسیری با حفظ اسلامپ، از تشکیل اترینگایت جلوگیری کرده و منجر به افزایش مقاومت بلند مدت بتن میگردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش این لینک را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزودن به سبد خرید